KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13546003
nr 1354 6003
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 57/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 19:09:35
16/10 11:02:10
300 kr
18/10 17:10:33
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander